cz  |  en   

Úvod

Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice


Proč právě pudl?

Když jsme se s přítelem přestěhovali do bytu 3+1, tak pořízení psího parťáka nepřipadalo v úvahu. Přece ho nebudeme „týrat“ v bytě. Takový pes potřebuje prostor na vyblbnutí apod. To byly ty hlavní důvody, které jsem si pořád opakovala a přesvědčovala sama sebe, že si pejska pořídit do bytu prostě nemůžeme. Přítel na mou otázku: „A Ty by si pejska nechtěl?“ říkal, že kdybychom byli na baráku, tak klidně tři, ale do bytu se to nehodí. Ale protože jsme se tomu v podstatě bránili násilím, tak se stalo to, co bylo nevyhnutelné: přeci jen jsme o pejskovi začali vážně uvažovat.

Měli jsme několik kritérií: pejsek by neměl línat, chtěli jsme nějaké větší plemeno a měl by to být fajn psí parťák, nekonfliktní povahy. Když si všechny tyto požadavky spojíte a přidáte k tomu inteligenci, věčně dobrou náladu, eleganci a krásu, tak Vám vyjde jediné: PUDL KRÁLOVSKÝ.

V březnu 2014 jsme si tedy jeli pro naši první fenku: Angel Innocent Kiss’n’go (Arwen). A protože odříkaného chleba největší krajíc, tak se v říjnu 2014 naše rodina rozrostla o druhou fenku: Britany Bílou říši. Nyní máme fenky tři. Z vrhu A jsme si nechali prvorozenou fenku Amareu Royal Glow.

Jsme z Moravskoslezského kraje a naše chovatelská stanice byla založena 22. 2. 2016 :-)


© 2016 LOR